m.narty.pl
20.10.11 09:28

Ski amadé - 860 kilometrów tras narciarskich - nowości 2011/2012

Kategoria: Newsy z Austrii

Salzburger SportweltSchladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal – te pięć krain tworzy region narciarski Ski amadé. Obejmuje on 25 miejscowości i łącznie 270 systemów wyciągów i kolejek linowych oraz 260 schronisk i górskich restauracji. Idealne przygotowanie 356 tras o łącznej długości 860 kilometrów gwarantuje ponad 4.500 armatek śnieżnych.

W Ski amadé swoją ulubioną trasę znajdzie każdy amator narciarstwa - początkujący, zaawansowany, senior czy junior. Także zawodowcy znajdą tutaj to, czego potrzebują: idealnie przygotowane trasy o wszystkich stopniach trudności. Oferta Ski amadé jest oszałamiająca: największa atrakcja narciarska Austrii obejmuje ponad 145 tras niebieskich, czyli sklasyfikowanych jako łatwe, o łącznej długości 280 kilometrów. 181 tras o długości ponad 483 kilometrów, jest oznaczonych jako czerwone, czyli trudne, a 30 tras czarnych, czyli bardzo trudnych, obejmuje łącznie 97 kilometrów. 98 wyciągów krzesełkowych, 47 wyciągów gondolowych, 69 wyciągów orczykowych i 59 wyciągów ćwiczeniowych może przewieźć 375.000 osób na godzinę na wysokościach do 2.700 metrów. O idealne przygotowanie tras narciarskich i niezawodne działanie wyciągów każdej zimy dba 1.400 pracowników firm zajmujących się eksploatacją wyciągów.

Jednak najpiękniejsza liczba to ta, która dotyczy karnetu narciarskiego: za 210 euro dorośli (młodzież za 168 euro, a dzieci za 107 euro) mogą w sezonie 2011/12 przez sześć dni korzystać ze wszystkich tras Ski amadé. To bardzo dobra relacja ceny do usługi, ponieważ karnet na wszystkie pięć regionów kosztuje dokładnie  tyle samo, co karnet tylko na jeden region.

Jednak najlepsze w ofercie Ski amadé ostatecznie nie są liczby, a kompletny pakiet: fascynujące widoki ośnieżonych szczytów, szczera gościnność, wspaniałe słoneczne dni i wszędzie panująca cudowna atmosfera. Tutaj urlop narciarski będzie niezapomnianym, wymarzonym przeżyciem.

Ski amadé 3.0 - WLAN na stoku i aplikacja Ski amadé

Od sezonu 2011/12 wszystkim zafascynowanym techniką i uzależnionym od Internetu fanom sportów zimowych Ski amadé oferuje wyjątkową atrakcję w Alpach: bezpłatny dostęp do sieci WLAN dzięki 250 hotspotom w górach i w dolinach. Każde urządzenie umożliwiające dostęp do sieci WLAN - smartfon, iPad czy laptop - można bezpłatnie podłączyć do sieci w promieniu 150 metrów od hotspota - jest to najbardziej rozległa i najobszerniejsza oferta tego typu w Alpach.

Zasada jest bardzo prosta: wystarczy raz się zalogować, aby móc korzystać ze wszystkich praktycznych aplikacji na stoku. Wrażenia z urlopu czy fotki ze stoku można przesyłać przez Facebooka lub inny portal społecznościowy do rodziny lub znajomych. Hotspoty znajdują się w dolnych i górnych stacjach kolejek, w schroniskach oraz w stacjach w dolinach.

Nowością jest także aplikacja „Ski amadé Guide". Przewodnik ten jest bezpłatny dla smartfonów i dostępny zarówno dla iPhona jak i systemu Android.

Sercem przewodnika „Ski amadé Guide" jest oparty na GPS system nawigacji, który prowadzi narciarza zgodnie z jego stylem jazdy, umiejętnościami i aktualną sytuacją pogodową na takie trasy, które sprawią mu największą przyjemność. W ten sposób nasi goście mogą w trakcie dnia zapoznawać się na indywidualnych trasach z układem szlaków narciarskich dostosowanych do indywidualnego stylu jazdy i kondycji. Ponadto dzięki nowej aplikacji użytkownicy mogą jeszcze w domu lub na miejscu uzyskać szczegółowe informacje o terenach narciarskich, jak np. aktualny stan pogody i pokrywy śnieżnej, dostępność pokoi czy informacje o poszczególnych regionach. Pakiet informacji uzupełniają oferty dotyczące schronisk. Własne trasy można zapisać i dzięki temu wieczorem na spokojne przejrzeć przebyte w ciągu dnia odcinki.

Nowości i inwestycje

Aby stale być na bieżąco i móc oferować idealne warunki, Ski amadé przeznacza w tym roku około 80 milionów euro na inwestycje. Dotyczą one takich projektów jak 6-osobowa kolejka krzesełkowa Bürglalmbahn i stacja dolna w Dienten z centrum narciarskim, sklepem sportowym i barem na Hochkönig, oraz „Alm 6er" na Hauser Kaibling, 6-osobowa kolejka krzesełkowa z pomarańczowymi osłonami i podgrzewanymi skórzanymi siedzeniami, supertrasa dla snowboardzistów w Kleinarl czy budowa nowej kolejki gondolowej na 10 osób na Hochbifang w Altenmarkt. Duże inwestycje zrealizowano także w części serwisowej nowej stacji docelowej Planai w Schladming-Dachstein z dodatkowym poziomem parkingowym, poprawionym systemem sztucznego oświetlenia i tunelem dla pieszych w obszarze stacji pośredniej.

Tak zwana Planeta Planai będzie symbolem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim, które odbędą się w lutym 2013 w Schladming oraz na zboczach Planai. W Gastein przy 140-metrowym moście wiszącym na Stubnerkogel umieszczono platformę widokową o średnicy siedmiu metrów - zwaną Glocknerblick. Do platformy widokowej i do mostu wiszącego na wysokości 2.300 metrów można wygodnie dotrzeć kolejką gondolową - z nartami lub bez.

Tegoroczne inwestycje objęły także rozbudowę systemów naśnieżania. Aktualnie 85 procent wszystkich tras w regionie Ski amadé, czyli 731 kilometrów, może być naśnieżanych za pomocą 4.500 armatek śnieżnych. Dzięki temu sezon narciarski może trwać od końca listopada 2011 aż po Wielkanoc 2012.

Zawodowi narciarze goszczą w Ski amadé: Puchar Świata w Narciarstwie i niepowtarzalne Mistrzostwa Świata w Narciarstwie

Rozpoczęcie sezonu imprez zimowych odbędzie się 14 i 15 stycznia 2012 slalomem równoległym w ramach Pucharu Świata w Snowboardzie organizacji FIS. Będzie to finał przy sztucznym oświetleniu w Gastein.

Następnie 24 stycznia w regionie Schladming-Dachstein odbędzie się legendarny nocny slalom mężczyzn w ramach Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim. Po zawodach około 50.000 gości będzie mogło świętować na trasie wyścigu. Od 14 do 18 marca w Schladming odbędzie się finał Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim organizacji FIS.

Już teraz można tam poczuć atmosferę radosnego oczekiwania na Mistrzostwa Świata w 2013 roku. Prezes Austriackiego Związku Narciarskiego prof. Peter Schröcksnadel oczekuje „Mistrzostw, jakich jeszcze nie było". To miejsce jest idealne pod względem geograficznym, ale także pod względem wyjątkowej fascynacji sportem. W trakcie 14 dni imprezy oczekuje się 400.000 gości.

Ale zanim mistrzostwa się rozpoczną, w Ski amadé czeka na gości mnóstwo innych imprez: 10 i 11 stycznia w Radstadt odbędzie się Puchar Europy w Snowboardzie. W dniu 15 lutego w Kleinarl planowana jest impreza „Mega Freeski Test & Skigames", a w marcu historyczne zawody narciarskie „Ski Nostalgie" w Wargain. We Flachau przez całą zimę dobry nastrój zapewni blisko 150 występów zespołów muzycznych i spektakli na żywo, a na otwarcie mistrzostw w Schladming Dachstein 3 grudnia 2012 udało się nawet zaprosić dwie gwiazdy list przebojów Taio Cruz i Natalię Kills.

W każdy wtorek region Hochkönig oferuje swoim gościom widowisko Night Show w Magic Area przy wyciągu Simmerllift w Maria Alm. 3 marca 2012 odbędzie się historyczny kulig na drewnianych saniach Ziachschlittenfahrt am Jufen, a 10 marca zawody Big Air Contest dla wszystkich snowboardzistów i amatorów freeskiingu. Najważniejszym wydarzeniem na Hochkönig jest wędrówka szlakiem schronisk narciarskich z muzyką ludową zwana „volksmusikalische Skihüttenroas" w dniu 25 marca.

Magicznych doznań dostarczą występy iluzjonistów w ramach cyklu Gasteiner Schneezauber od 12 do 17 lutego. Ponadto w okresie od 16 do 25 marca w schroniskach odbywają się koncerty jazzowe. Wyjątkowym wydarzeniem jest impreza „Urban Ice" w dniu 30 grudnia 2011, organizowana w Bad Gastein, podczas której amatorzy wspinaczki lodowej próbują swoich sił na zamrożonych wodospadach pomiędzy budynkami.

Narty i wino

Rozkosze podniebienia stanowią ważną część oferty Ski amadé. Regionalne specjały i austriackie wino najwyższej jakości serwowane są w 18 certyfikowanych schroniskach i restauracjach górskich. Plakietka „Genuss-Partner" (Partner dobrego smaku) pomaga narciarzom zorientować się w jakości oferty. Jeśli plakietka taka widnieje przy wejściu, w lokalu można spodziewać się wyboru trzech rodzajów beczkowego wina białego i czerwonego i tyle samo rodzajów wina butelkowanego, jak również obsługi, która zna się na austriackich winach i potrafi udzielić odpowiedzi na każde pytanie. Ten szlachetny trunek serwowany jest oczywiście w odpowiednich kieliszkach. Gospodarze schronisk otrzymują wsparcie oraz certyfikaty od organizacji Österreich Wein Marketing (ÖWM) oraz związku Salzburger Sommelier Verband.

Najważniejszym wydarzeniem dla miłośników wina i nart jest także w tym roku narciarski tydzień degustacji wina w Ski amadé. Odbywa się on w terminie od 17 do 24 marca 2012. Oprócz imprez w schroniskach w wybranych hotelach regionu organizowane będą liczne imprezy związane z austriacką kulturą winiarską.

Urlop na nartach jest zdrowy

Jazda na nartach ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną. Potwierdzają to badania Uniwersytetu w Salzburgu i Laboratorium im. Christiana Dopplera "Biomechanics in Skiing" poświęcone narciarstwu alpejskiemu. Dla sprawności fizycznej oznacza to, że w zależności od stylu jazdy i rodzaju trasy albo trenujemy mięśnie albo spalamy tkankę tłuszczową. Płaskie trasy wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, natomiast strome zbocza poprawiają siłę mięśni.

Jazda na nartach ma wyjątkowo pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie: w ciągu dnia wyraźnie wzrasta pozytywny nastrój. Ski amadé oferuje korespondujący z tym przekonaniem pakiet Ski Well: nauczyciel jazdy na nartach jest jednocześnie trenerem wellness i w ciągu dwóch godzin pokazuje swoim gościom, jak dzięki odpowiedniemu stylowi jazdy mogą zrobić coś dla swojego zdrowia. Na podstawie danych z miernika tętna można przeanalizować zużycie kalorii, pokonane metry wysokości, wskaźnik EPOC i zmiany pulsu. Wyposażenie (mierniki tętna i pas piersiowy) udostępniane jest przez szkółki narciarskie.

Ski amadé: zaledwie godzina lotu


Samolotem z Niemiec można dolecieć do Ski amadé w ciągu godziny. Z Berlina, Hamburga i Düsseldorfu do Salzburga latają samoloty Air Berlin od 44,99 euro (w jedną stronę, wraz z podatkami i opłatami). Germanwings oferuje loty do Salzburga od 29,99 euro z Kolonii/Bonn, a Austrian lata do Salzburga z Frankfurtu nad Menem od 69,43 euro. Transfer autokarem lub dojazd samochodem do ośrodków narciarskich trwa około jednej godziny.

Informacje o lotach i transferach: Lotnisko Salzburg (www.salzburg-airport.com)

Każdy znajdzie pakiet dla siebie

Pakiet 4=3: Cztery dni jeżdżenia na nartach i cztery noclegi w hotelu, ale do opłacenia tylko trzy dni - tak wygląda koncepcja pakietu 4=3. Z pakietu można skorzystać w wybranych hotelach we wszystkich pięciu regionach należących do Ski amadé podczas specjalnych okresów promocyjnych 4=3 w sezonie. Przykładowo od rozpoczęcia sezonu do 24. grudnia. Wszystkie terminy i informacje dostępne są na stronie www.skiamade.com/4=3

>>>Przykładowa cena: 4 noclegi w trzygwiazdkowym hotelu w dwuosobowym pokoju ze śniadaniem i obiadokolacją oraz 4-dniowy karnet narciarski na osobę od 267 euro.

Sixty Plus: Pakiet Sixty Plus to oferta dla wszystkich osób urodzonych przed 1952 rokiem, czyli wszystkich, którzy ukończyli 60 rok życia. Obejmuje on specjalny 7-dniowy program w korzystnej cenie, a hotele biorące udział w promocji oferują w prezencie 6-dniowy karnet narciarski. Z oferty można skorzystać w okresie od 27.11. do 24.12.2011.

>>>Przykładowa cena: 7 noclegów w pensjonacie w dwuosobowym w pokoju ze śniadaniem oraz 6-dniowy karnet narciarski na osobę od 576 euro.

Ladies Week: W okresie od 24.3. do 31.3.2012 uprzywilejowane są panie. Mogą one zarezerwować w wybranych hotelach siedem noclegów, dodatkowo otrzymują 6-dniowy karnet narciarski oraz przewodnika narciarskiego na jeden dzień. Oprócz tego przez jeden dzień mogą bezpłatnie testować narty. W trakcie trwania Ladies Week w poszczególnych miejscowościach odbywają się specjalne imprezy, jak pokazy mody, wędrówki z pochodniami czy tradycyjne wieczory w schronisku.

>>>Przykładowa cena: 7 noclegów w czterogwiazdkowym hotelu w dwuosobowym pokoju ze śniadaniem i obiadokolacją oraz 6-dniowy karnet narciarski dla każdej z pań od 429 euro.

Promocja wielkanocna dla rodzin: Od 17.03.2012 w Ski amadé grasuje zajączek wielkanocny. Dzieci do 15 lat mają bezpłatny pobyt, jeśli przynajmniej jedno z rodziców wykupi 6-dniowy karnet narciarski. Poza tym pod koniec sezonu odbywa się wiele ciekawych imprez, a wszystkie miejscowości w regionie Ski amadé oferują atrakcyjne oferty dla rodzin.

>>>Przykładowa cena: 7 noclegów w mieszkaniu wakacyjnym oraz 6-dniowy karnet narciarski dla 4 osób (2 dorosłych i 2 dzieci) od 742 euro.

Premia rodzinna: Ski amadé ma także korzystną ofertę dla dużych rodzin. Dzięki premii rodzinnej karnet narciarski dla trzeciego, czwartego, piątego i wszystkich kolejnych dzieci w rodzinie jest bezpłatny.

Zniżka Junior Weekend: W ogóle oferta dla dzieci (rocznik 1996-2005) i młodzieży (rocznik 1993-1995) jest w Ski amadé bardzo atrakcyjna, ponieważ w weekendy płacą do 35 procent mniej od standardowej taryfy karnetów.
>>>Cena: karnet kosztuje 14 euro za dzień dla dzieci i 23,50 euro dla młodzieży.

Learn to Ski: Każdy może nauczyć się jazdy na nartach! Z tym pozytywnym nastawieniem region Ski amadé odważył się nawet zaoferować gwarancję zwrotu pieniędzy dla tych, którzy dość późno odkryli swoją fascynację narciarstwem lub mieli dużą przerwę w uprawianiu tego sportu. Jeśli po tygodniowym kursie jazdy na nartach uczestnik nie zrobił żadnych postępów, otrzyma zwrot pieniędzy za kurs, wynajem nart, karnet narciarski i połowę kosztów noclegu. Ta gwarancja zwrotu pieniędzy jest zatem niejako obietnicą sukcesów w nauce.

B&B+Ski: Wyjazd na narty zawsze musi być drogi? Ski amadé obala ten mit i udostępnia ofertę dla osób kontrolujących ceny. Wszystkie pięć regionów poddało kwatery prywatne surowym kryteriom jakości i przyznało certyfikaty. Najlepsze oferty zostały wybrane do pakietu „B&B+Ski". Oczywiście cena pakietu obejmuje także karnet narciarski na cały tydzień. Oferta obowiązuje w okresie przed sezonem, w przerwie sezonowej i po sezonie w wybranych okresach.

>>>Przykładowa cena: 7 noclegów w kwaterze prywatnej w dwuosobowym pokoju ze śniadaniem oraz 6-dniowy karnet narciarski na osobę od 356 euro.

Informacje dla gości Ski amadé:


Ski amadé: tel. +43/6452/20202-0, info@skiamade.com, www.skiamade.com

(foto: © Ski amadé)

(foto: © Ski amadé)

(foto: © Ski amadé)

(foto: © Ski amadé)

(foto: © Ski amadé)

(foto: © Ski amadé)

Wersja pełna Narty.pl